top of page

הבלוג

זה המקום בו אני חולקת אתכם פרוייקטים מצולמים של הסטודיו, פוסטים חדשים  וכל מה שקשור להום סטיילינג,  הום דקור ועיצוב. איזה כיף שבאתם.   

הלב שלי ירוק - איך הפסקתי לפחד והתחלתי לאהוב גידול צמחי ביתעיצוב החלל: סטודיו חיית וינטאג' | צמחים: סוקולינה | צילום: טלי דוברת

הכל התחיל כשראיתי שיש לרינת מ"סוקולינה" , קולגה, חברה ובעבר גם שכנה, "סדנת צמחים " במייקרס TLV והרגשתי את הדגדוג המוכר שבסופו מתרחש מעשה משמח.מימין: פינה קסומה במייקרס, משמאל: רינת ופינה קסומה בבית שלה . ההתאמה ברורה, נכון :) ?על המייקרס כבר שמעתי רבות, בכל פעם שמישהי ביקשה מקום מלא השראה להעברת סדנאות, בית קפה עם אווירה מגניבה , מקום בעיר בו ניתן לרכוש צמחים, שמו עלה שוב ושוב.המייקרס. צילום (גם זה שלמעלה ) : הדר דולן

רינת שיתפה ומשתפת איתי פעולה ברבים מפרוייקטי ההלבשה והעיצוב שלי, ואת כל צעדיי הראשונים בהפיכת הבית שלי לירוק ומשמח עשיתי בעזרתה (וכאן ראיון איתה שמאוד עזר לי בנושא) , אולם מעולם לא השתתפתי בסדנא שלה.


הפוש הקטנטן האחרון שהייתי צריכה כדי להגיע לסדנא הגיע דווקא מהכיוון הלא צפוי של רונית, אחת מלקוחותיי האהובות. כשאני ורונית התחלנו את פרוייקט הלבשת הדירה שלה, לא היה בבית עציץ לרפואה. בהרבה בתים אין עציצים ולא ראיתי בזה שום דבר מוזר. לקראת סוף הפרוייקט, כשכל הבית כבר היה מלא ביופי ודיוק, הצעתי כמו תמיד להביא את רינת ל"עיצוץ הבית" או כמו שרינת קוראת לזה - עיצוב בצמחים. יחד תכננו איפה יישבו האדניות, אילו צמחים יישבו באילו איזורים ובאיזה כלים ועוד עניינים משמחים מעין אלו.


בבית של רונית. עיצוב: סטודיו חיית וינטאג'| עיצוב בצמחים: סוקולינה | צילום: טלי דוברת

הצמחים התחילו להגיע ולהתמקם בבית, העצימו את יופיו, את צבעיו ואת החיות שלו, כשבשלב מסויים קלטתי שמשהו מוזר קורה פה - עוד ועוד צמחים נאספו, ייחורים הופיעו בכל פינה ועל כל אדן חלון, אפילו לאחר שהסתיימה העבודה עם רינת.


שאלתי את רונית לפשר העניין והיא הסבירה לי משהו פשוט מאוד - העבודה עם רינת הזכירה לה שפעם אהבה לגדל צמחים, החשק לטפח את הבית חזר יחד עם פרוייקט ההלבשה, ואת הפינה סגרה (או דווקא פתחה) הסדנא של רינת, שרונית הלכה אליה כדי להיזכר וגם כדי להרחיב קצת את הידע שלה על גידול צמחים בבית.


בבית של רונית : צמחים, צמחים ועוד צמחים! צילום: טלי דוברת

שחתי לעצמי כך: אם רונית , שעיצצה רבות , מרגישה קצת חלודה והולכת לסדנא, למה שאת לא תפנקי את עצמך בסדנא ? תלמדי, תיישמי , תארגני את הידע שבראשך. הרגשתי בשלה.


ו - וואו כמה שצדקתי. כי מאז הסדנא הבית שלי הרבה יותר ירוק, ססגוני ושופע, ורמת הביטחון שלי בעיסוק עם הצמחים עלתה פלאים (טופחת לעצמי על השכם!)פעם על המדפים האלו היו כל מיני פריטי נוי. החלפתי אותם בעציצים, משמחים שבעתיים וכל הזמן משתנים :) צילום: דיקלה מנחם טבת

וכך התאספנו לנו בערב של סוף הקיץ, חובבי גידול צמחים - חלקם מתחילים ממש וחלקם כבר וותיקים ומנוסים, במייקרס , והקשבנו לכוהנת הירוקים והיפים - רינת.


למדנו איפה לחפש במשתלה את הצמחים שיתאימו לנו לגידול ביתי, איך ניתן לדעת את מידת התאורה שצמח זקוק לה מהמראה שלו, מתי כדאי להשקות ועל שיטות ההשקיה השונות וגם למדנו שצמחים, בדיוק כמו אנשים like to hang out together ושזה בריא וגם סינרגטי להם (עוד על זה תוכלו לקרוא בכתבה שרינת כתבה.


רינת הדגימה, סיפרה, ענתה לשאלות ושילבה מלא תמונות יפות שעושות חשק.

מישהי אפילו הביאה עציץ קטן מהבית כדי להתייעץ עם רינת איך ניתן לשפר את מצבו.


למדנו טכניקות להתמודדות עם צמחים שאינם בקו הבריאות, איך מעצבים פינת ג'ונגל בבית, וגם קצת על ייחורים , מה זה, איך עושים את זה ולמה זה כדאי (תוכלו לקרוא על זה כאן בפוסט שכתבתי עם רינת פעם מזמן, כשרק התחלתי להעז ולהכניס צמחים הביתה)


ייחורים זה החיים! צילום: טלי דוברת

חלק מהדברים כבר ידעתי, את הרוב לא, ופתאום הידע המעשי הלא גדול שהיה לי התארגן והפך לגוף ידע בסיסי שמרכז לי את כל העקרונות שאני צריכה כדי להתנהל בבית שופע צמחים כמו שבא לי.


הסדנא התקרבה לסיום ורינת שלפה את ערכת ההפתעות - כל אחד קיבל כוסית סבתא קטנה, ובחר לעצמו ייחור סוקולנט קטנטן ומתוק, ובעזרת כפות שתילה מיניאטוריות ואדמה שרינת הביאה שתלנו את הבייבי סוקולנטס בכוסיות, והלכנו הביתה , מרוצים עד הגג.


רינת מגישה לנו מכל טוב ייחורי הסוקולונטיםומאז ? הבית שלי כל כך הרבה יותר ירוק. בכל שבת כשיש לי זמן , אני מפנקת את הצמחים שלי בטיפול - השקייה, ניגוב אבק, בדיקת שורשים ועוד, ותכלס על מי אני עובדת ? אני מפנקת את עצמי. השקט של ההתעסקות בצמחים, במישהו או משהו ששותק ולא דורש כמעט כלום ונותן כל כך הרבה, להסתכל עליהם, לגעת בהם, להנות הצבעים, המרקמים השונים - זה קסם מבחינתי. אני תמיד מסיימת את הטיפול רגועה ומסופקת. והצמחים? מאירים את הבית ביופיים. ידעתם שירוק זה הצבע של צ'אקרת הלב?


קיסוסן ג'וואנה. למדתי מרינת! צילום: טלי דוברת

אני כל כך אוהבת את השילוב של צמחים בעיצוב הבית, שאני גם נוהגת לקחת מהם השראה לפעמים לפריטים :מיליון הצבעים והצורות של סוקולנטים על כרית נוי. צילום: טלי דוברת

ואם גם לכם בא להעשיר את הידע שלכם, להרגיש בעלי ביטחון בטיפול בצמחים, לפתוח את הראש למה ואיך עושים בטיפול בצמחי בית, אתם מוזמנים לאחת מן הסדנאות של רינת, כאן יש את כל הפרטים.בברכת ירוק בבית וירוק בלב <3

Comments


bottom of page