top of page

הבלוג

זה המקום בו אני חולקת אתכם פרוייקטים מצולמים של הסטודיו, פוסטים חדשים  וכל מה שקשור להום סטיילינג,  הום דקור ועיצוב. איזה כיף שבאתם.   

באין חורף – פוסט על ארצות הקור של אחרים


* על הבלוג הנורווגי mammatamo, והבלוגים pink Friday , diagnoosisisustusmania

שמתם לב שדווקא בארצות הקור יש המון המון צבע – בבגדים, בבדים ובכלל בבית? אצלנו, הכל צבעוני, חם, עולה על גדותיו וכל מה שמתחשק לנו בסוף זה איזה שמנת או לבן שבור, כדי קצת להרגע…

אז הנה בלוג ( שמסתבר שהוא בכלל סייד קיק של חנות אינטרנטית) נורווגי וקסום. הכותבת מעידה על עצמה שהייתה רוצה לחזור לשנות ה – 70 ( היי, גם אני!) וכל המראה של הבלוג הוא בהתאם – נוסטלגי, חמים ומלא פריטים שמזכירים את בית סבתא, למשל כאן:


כן, היא אספנית לא קטנה…. אם אי פעם אגיע לנורווגיה, אין ספק שאשים פעמיי לשוק הפשפשים – היא אפילו מייחדת מדור למציאות משוקי הפשפשים (:


Google translate גם גילה לי שמה שעיינתי בו בדבקות כזו ( הבלוג הוא בנורווגית צחה) הוא בעצם הבלוג של החנות האינטרנטית של טמו ממו, שכתובתה http://www.tamo.no/.

בחנות אפשר למצוא בגדי ילדים ( רטרואיים) כלי אוכל (הורסים ) ועוד כל מיני מגדניות. מבחינתי הטופ שבטופ הוא הטפטים הנוסטלגיים כל כך, וה PVC (שעוונית בשבילכן) שהיא מוכרת – צבעוניים וממכרים כמו סוכריה:


הטפטים הם יבוא ישיר משנות השבעים , למשל הטפט המופלא הזה – תודו שזה עושה לכם פלאש בק קטן:


( גם התמונה שהיא שמה היא באיכות שנות ה- 70 במקרה של הטפטים)

המחירים לא זולים ( מטר טפט דביק עולה כ – 50 ש״ח למטר, שזה יקר יחסית לישראל ) אבל גם לא מרקיעי שחקים והפריטים משמחים וייחודיים, אך אליה וקוץ בה – מעיון במדיניות השליחה שלה לא צוין משלוח בינלאומי. פניתי אליה סתם מתוך סקרנות, ושאלתי האם יש באפשרותה וברצונה לשלוח לישראל ומה תהיה העלות המשוערת. נראה. תמיד אפשר לקפוץ לנורווגיה…

הבלוג הנוכחי שיש לי קראש עליו נושא את השם מעלה התהיות diagnoosisisustusmania ובכן, מסתבר שמשמעות צירוף המילים לעיל בפינית הוא ״דיאגנוזה של שיגעון לרהיטים״ ( בתרגום חופשי…)

בפוסט האחרון היא סיפרה איך שידכה את הארגז הישן הזה שמצאה בשוק, לזוג רגלי שולחן שהיו לא בשימוש ויצרה את הפינה הזו:


בנוסף תוכלו למצוא בבלוג כל מיני דו איט יורסלף ( שאם הייתי עושה בעצמי כניראה שהייתי נשארת חיגרת) והמון קטגוריות מגניבות, בכל אחת מהן פוסטרים יחסית קצרים, מרובי תמונות יפהפיות. בתמונה שלפנינו יש לוח כפתורי מעלית ישן, שנמצא בשוק :


מה שנחמד לאלו מבינינו שלא דוברים פינית, הוא שבכל פוסט שכזה מופיעה פיסקה אחת באנגלית, כך שנדע על מה הוא מדבר.

כמובן שאם בא לכם להיקרע מצחוק פשוט תפעילו גוגל טרנסלייט על פינית > עברית. אני לא יכולה מלהתאפק ולהעביר לכם את התרגום של ״האודות״: ״הגיל הממוצע מתקרב מסוכן האופק לנשמה של צייר אמן שלשפץ ולקשט את איש החזית מתלהב בתים ישנים״. אכן, שירה סוראליסטית מאת גוגל.

הבלוג הזה גם זכה בפרס ה – Gloria blog awards לשנת 2013 כבלוג הווינטאג׳ הטוב של השנה (גלוריה הוא אתר שמסקר לייף סטייל ובלוגים פיניים, ואם אתם חולי בלוגים כמוני תוכלו להיכנס ולצפות במועמדים ובזוכים : http://www.gloria.fi/)

עוד בלוג צבעוני וכיפי מארצות הקור הוא pink Friday , הפעם משוודיה. מלבד הטעם הווינטאג׳י המשובח שהכותבת מציגה, יש לה ככל הנראה את הבית הצבעוני ביקום ( יש קטגוריה ״הבית שלי״) שם תוכלו לראות תמונות כמו:


וכמו:


אז שלום לכן ארצות הקור. חמים נעים וצבעוני איתכן.


bottom of page